Нормативні документи
ПРОТОКОЛ ЗАСІДАННЯ ПЕДАГОГІЧНОЇ РАДИ "ПРО ОРГАНІЗАЦІЮ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ"
НАКАЗ ВІД 15.01.2021 №01-О/Д "ПРО ЗАТВЕРДЖЕННЯ УХВАЛИ ПЕДРАДИ ВІД 15.01.2020 ПРОТОКОЛ № ТА ОРГАНІЗАЦІЮ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ У ЗАКЛАДІ ІЗ 18.01.2021 ДО 22.01. 2022 Р."
САЙТ МОН ПРО КЛЮЧОВІ ЗМІНИ В ОСВІТІ, ВПРОВАДЖЕНІ ЧЕРЕЗ КАРАНТИН
КОРОНАВІРУС В УКРАЇНІ. ОФІЦІЙНИЙ ІНФОРМАЦІЙНИЙ ПОРТАЛ КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ДЛЯ ВЧИТЕЛІВ СТВОРИЛИ ПІДРУЧНИК З ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ
Дистанційне навчання. Поради батькам
Поради як допомогти дитині організувати навчальний процес вдома, або…
1.Плануйте день дитини спільно та слідкуйте за дотриманням режиму дня.
2.Перші чотири уроки здебільшого будуть проводитися в режимі онлайн, наступні – дистанційно (асинхронно). Уроки розпочинатимуться о 9 год, тож дитина на цей час вже має бути готова до роботи.
3.Всі повідомлення щодо організації уроків та позакласних занять класні керівники та вчителі будуть розміщати у вайбер-групі класу.
2. Організуйте робоче місце для дитини. Воно має гарно освітлюватися, бути зручним та обладнаним необхідною технікою.
Якщо дитина не має можливостей для участі в онлайн-уроках, вона може приходити в школу. Адміністрація забезпечує таким учням організацію дистанційного навчання у шкільних кабінетах за розкладом із дотриманням санітарних норм.
4. Формою підтримки мотивації дитини до навчання є постійна увага до успіхів у навчанні та похвала.
Для дистанційного навчання не достатньо просто посадити дитину перед комп’ютером чи телефоном! Батьки організовують освітній процес дитини та відповідають за здобуття дитиною освіти.
Для проведення онлайн уроків дітям треба на телефон скачати програму Google Meet. В кого є ноутбук (комп'ютер), то там є ця програма..
Якщо є запитання - дзвоніть! Спільно у нас все вийде! Будьмо всі здорові!
Вправи для рухової активності та гімнастика для очей
Як правильно сидіти за комп'ютером
ПОСТАВА
Зберігати потрібну поставу при роботі за комп’ютером допомагає правильно підібраний робочий стілець. Його спинка має підтримувати нижню половину спини, але при цьому не бути жорстко закріпленою, щоб людина могла вільно рухатися.Під час роботи за комп’ютером найоптимальнішим є положення тіла, при якому спина та шия знаходяться на прямій лінії, ноги стоять на підлозі та утворюють прямий кут з колінами.Для правильнішого розташування спини можна підкладати під поперек подушечку. Підголовник допоможе зняти напругу з м’язів шиї.
ГОЛОВА, ШИЯ
Голову тримайте прямо, з невеликим нахилом уперед. Монітор та робочі документи має бути розміщено так, щоб вам не доводилося постійно поводити головою з одного боку в інший.
РУКИ
Розмістивши руки на клавіатурі, простежте, щоб ваші плечі бути розслаблені, а руки — зігнуті приблизно під кутом 90°. Якщо у кріслі є підлокітники, вони не повинні занадто підпирати лікті та змушувати підводити плечі дуже високо.Дуже важливо простежити, щоб при роботі з мишею на столі лежали не лише зап’ясток, а ще й лікоть та передпліччя. У цьому положенні м’язи плечового пояса найменш навантажені. Крім цього, така поза є профілактичною щодо можливих проблем з руками. Для рук має бути достатньо вільного місця.
НОГИ
Тривале сидіння в нерухомій позі погіршує кровообіг у ногах. Тому положення, в якому перебувають ноги, також дуже важливе. В ідеалі стілець чи крісло повинні мати м’яке сидіння, коліна мають бути зігнуті під прямим кутом, а стопи — плоско стояти на підлозі.
Гімнастика для очей по Бейтсу
Комплекс вправ сприяє прокачуванню ослаблених очних м’язів.
Перед тим, як почати гімнастику, хвилину поморгайте легко і швидко, як метелик крилами, не заплющуйтеся і не напружуйтеся. Це допомагає релаксації очей. Моргати також потрібно після кожної вправи, 3-5 секунд.
1. Направте погляд вгору, потім опустіть очі вниз.
2. Поверніть очі вліво, потім вправо.
3. Підніміть очі вправо-вгору, опустіть вліво-вниз і в зворотному напрямку – нагору, вправо-вниз.
4. Намалюйте очима прямокутник: вгору-вправо-вниз-вліво.
5. Уявіть подумки циферблат годинника, центр – наше перенісся. Стежимо за ходом уявних стрілок очима: 12 годин, 3 години, 6 годин, 9 годин. І так само проти годинникової стрілки.
6. Намалюйте поглядом зигзагоподібну «змійку», то піднімаючи очі вгору, то опускаючи вниз і навпаки.
Частота повторень комплексу – три рази на день.
Фізкультхвилинка для очей
Фізкультхвилинка для очей
Вправи для зняття емоційного напруження
Вправа «Ритмічне дихання»
Помітивши, що ви починаєте хвилюватися, напружуватися, обурюватися, починайте дихати за таким принципом: вдихаючи, рахуйте до трьох, видихаючи, також рахуйте до трьох. Потім спробуйте зробити видих іще тривалішим: видихаючи, рахуйте до п’яти, до семи тощо.
Вправа «Релаксація на контрасті»
Щоб ефективно зняти м’язове напруження, спочатку треба його посилити.
Якщо обстановка навколо напружена й ви почуваєте, що втрачаєте самовладання, цей комплекс можна виконати прямо на місці, за столом, практично непомітно для навколишніх.
- Так сильно, як можете, напружте пальці ніг. Потім розслабте їх.
- Напружте й розслабте ступні ніг.
- Напружте й розслабте гомілки.
- Напружте й розслабте коліна.
- Напружте й розслабте стегна.
- Напружте й розслабте сідничні м’язи.
- Напружте й розслабте живіт.
- Розслабте спину й плечі.
- Розслабте кисті рук.
- Розслабте передпліччя.
- Розслабте шию.
- Розслабте лицьові м’язи.
- Посидьте спокійно кілька хвилин, насолоджуючись повним спокоєм. Коли вам здасться, що повільно пливете,—ви повністю розслабилися.
Вправа «Рахунок»
Цю вправу можна робити в будь-якому місці. Потрібно сісти зручніше, скласти руки на колінах, поставити ноги на землю й знайти очима предмет, на якому можна зосередити свою увагу.
- Почніть рахувати від 10 до 1, на кожному рахунку роблячи вдих і повільний видих. (Видих має бути помітно довше вдиху.)
- Заплющіть очі. Знову порахуйте від 10 до 1, затримуючи подих на кожному рахунку. Повільно видихайте, уявляючи, як з кожним видихом зменшується й нарешті зникає напруження.
- Не розплющуючи очі, рахуйте від 10 до 1. Цього разу уявіть, що видихуване вами повітря пофарбоване в теплі пастельні тони. З кожним видихом кольоровий туман стає густішим, перетворюється на хмари.
- Пливіть ласкавими хмарами доти, поки очі не відкриються самі.
Щоб знайти потрібний ритм рахунку, дихайте повільно й спокійно, відгороджуючись від усіляких хвилювань за допомогою уяви. Цей метод дуже добре послаблює стрес.
Пальчикова гімнастика
Вправи для очей
Фізкультхвилинки
Коплекс вправ для зміцнення та розслаблення спини після тривалої роботи за комп'ютером
1. Повертайте голову спочатку за годинниковою стрілкою, а потім — у протилежний бік. При цьому намагайтеся, щоб кінчик носа був нерухомим. Повторіть те саме з опущеною, а потім — з високо піднятою головою.
2. Повільно поверніть голову ліворуч якнайдалі. У кінцевій точці відкиньте голову назад. Ви маєте відчути, як розтягнуться м’язи шиї. Повернувшись у вихідне положення, також поверніть голову праворуч.
3. Поставте лікті на стіл та з’єднайте руки в замок. Покладіть підборіддя на долоні та нахиліть голову ліворуч. Дійшовши до упору, ще двічі-тричі кивніть у тому ж напрямку, повернувшись у вихідне положення, повторіть ці рухи праворуч.
4. Сядьте за стіл і покладіть руки на нього. Спираючись на стіл, відведіть плечі максимально назад, затримайтеся в цьому положенні на кілька секунд. Поверніться у вихідне положення.
5. Опустіть руки. Якомога вище підведіть плечі.
6. Випряміть спину, руки покладіть на стіл. Поверніть плече ліворуч, маківка голови й талія при цьому мають залишатися нерухомими. Повернувшись у вихідне положення, повторіть такий самий рух ліворуч.