Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 34 людини

Новини

У молодіжному середовищі спостерігається значне збільшення прихильників ідеології екстремістських та ліворадикальних організацій, які проводять активні заходи по залученню молоді, у т.ч. неповнолітніх осіб, з різних регіонів України до розповсюдження листівок антиукраїнського змісту та вчинення протиправних дій, зокрема підривної діяльності, з використанням анонімних Інтернет-акаунтів aбo тематичних форумів із працевлаштування з пропозиціями виконати роботу за матеріальну винагороду.

З метою попередження та недопущення втягування молоді, у т.ч. неповнолітніх осіб, у протиправну діяльність, що шкодить національним інтересам та державній безпеці України, ознайомтеся із пам’яткою щодо загрози використання здобувачів освіти у вчиненні протиправних дій та

інформацією про наслідки.

ПАМ'ЯТКА

щодо загрози використання здобувачів освіти у вчиненні протиправних дій за ст. 113 «Диверсія» КК України.

Алгоритм вербування підлітків

Найчастіше для підпалів авто військовослужбовців ЗСУ або іншого державного майна шукають «виконавців», які не досягли 18-ти річного віку, через оголошення про роботу в телеграм-каналах з пропозиціями заробити швидкі гроші в сумі від 10000 грн. до 60000 грн. Спочатку спецслужби рф пропонують зробити якусь «маленьку роботу» (зробити надписи на стінах будинків, сфотографувати військову машину тощо) за невелику оплату.

Після виконання «перевірочного завдання», куратори з рф пропонують малолітнім особам приступити до основного завдання - підпалу автівок та іншого державного майна. Однією з основних вимог виконання вказаної роботи – зйомка на відеокамеру.

Алгоритм проведення оплати за вчинення протиправних дій

Куратори з рф частіше всього надсилають кошти на картки українських банків «А-банк» та «Монобанк». В разі відсутності карток у малолітніх осіб, останні пропонують відкрити онлайн гаманці «Paysera», «Payoneer», «Global24», «Payeer», «PayPal» та інші.

В разі відсутності карток та онлайн гаманців або недосягнення 14-ти річного віку, представники спецслужб рф можуть надсилати оплату за виконану роботу на криптогаманці («Exodus», «Metamask», «MyEtherWallet» та інші) в криптовалюті «usdt».

Чому обирають осіб вказаної вікової категорії?

Мета вказаних завдань – показати, що в Україні нібито існує активне підпілля, яке в такий спосіб виступає проти загальної мобілізації в країні.

Неповнолітні більш вразливі до вербування, оскільки не можуть усвідомлювати і прораховувати наслідки своїх дій, на чому і роблять акцент російські спецслужби.

Настання відповідальності батькам та особам, які не досягли 18-ти річного віку у разі вчинення вказаного правопорушення.

Відповідальність за вчинення вказаного правопорушення несуть особи, які досягли 14-ти річного віку та карається позбавленням волі на строк від 10 до 15 років або довічним позбавленням волі з конфіскацією майна. Крім того, вчинення неповнолітніми діянь за які передбачена кримінальна відповідальність тягне за собою накладення штрафу на батьків, або осіб, які їх замінюють, від 100 до 300 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Викриття злочинів працівниками Служби безпеки України.

Статистика вказує, що працівники Служби безпеки України затримують усіх підпалювачів або одразу «по гарячих слідах» або через короткий час, а деяких викривають ще на етапі підготовки злочину. Станом на сьогодні затримано біля 150 неповнолітніх осіб, які очікують обрання запобіжного заходу або перебувають за гратами.

Злочини проти основ національної безпеки України є найбільш небезпечними посяганнями на суспільні відносини, які забезпечують державну безпеку, обороноздатність, незалежність держави, її конституційний лад. Без належної кримінально-правової охорони цих суспільних відносин неможливе нормальне функціонування держави та відповідних її інститутів. Без стабільності в суспільстві неможлива й ефективна боротьба зі злочинністю, в тому числі і з такими небезпечними злочинами, як вбивства, зґвалтування, розбої тощо. Тому в КК статті про відповідальність за злочини проти основ національної безпеки України подані в першому розділі Особливої частини.

Національна безпека – це захищеність життєво важливих інтересів людини і громадянина, суспільства і держави, за якої забезпечуються сталий розвиток суспільства, своєчасне виявлення, запобігання і нейтралізація реальних та потенційних загроз національним інтересам.

Національні інтереси – це життєво важливі матеріальні, інтелектуальні і духовні цінності Українського народу як носія суверенітету і єдиного джерела влади в Україні, визначальні потреби суспільства і держави, реалізація яких гарантує державний суверенітет України та її прогресивний розвиток;

Загрози національній безпеці – наявні та потенційно можливі явища і чинники, що створюють небезпеку життєво важливим національним інтересам України.

Стаття 113 КК. Диверсія

Вчинення з метою ослаблення держави вибухів, підпалів або інших дій, спрямованих на масове знищення людей, заподіяння тілесних ушкоджень чи іншої шкоди їхньому здоров’ю, та зруйнування або пошкодження об’єктів, які мають важливе народногосподарське чи оборонне значення, а також вчинення з тією самою метою дій, спрямованих на радіоактивне забруднення, масове отруєння, поширення епідемій, епізоотій чи епіфітотій, – карається позбавленням волі на строк від десяти до п’ятнадцяти років з конфіскацією майна або без такої.

Стаття 114 КК. Шпигунство

1. Передача або збирання з метою передачі іноземній державі, іноземній організації або їх представникам відомостей, що становлять державну таємницю, якщо ці дії вчинені іноземцем або особою без громадянства, – караються позбавленням волі на строк від десяти до п’ятнадцяти років з конфіскацією майна або без такої.

2. Звільняється від кримінальної відповідальності особа, яка припинила діяльність, передбачену частиною першою цієї статті, та добровільно повідомила органи державної влади про вчинене, якщо внаслідок цього і вжитих заходів було відвернене заподіяння шкоди інтересам України.

Стаття 114-1 КК. Перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань

1. Перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період – карається позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років.

2. Те саме діяння, яке призвело до загибелі людей або інших тяжких наслідків, – карається позбавленням волі на строк від восьми до п’ятнадцяти років.

До неповнолітніх, визнаних винними у вчиненні злочину, судом можуть бути застосовані такі види покарань:

штраф – застосовується лише до неповнолітніх, що мають самостійний дохід, власні кошти або майно, на яке може бути звернене стягнення. Розмір штрафу встановлюється судом залежно від тяжкості вчиненого злочину та з урахуванням майнового стану неповнолітнього в межах від п’ятисот встановлених законодавством неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (стаття 99 КК України);
громадські роботи – можуть бути призначені неповнолітньому у віці від 16 до 18 років на строк від тридцяти до ста двадцяти годин і полягають у виконанні неповнолітнім робіт у вільний від навчання чи основної роботи час. Тривалість виконання даного виду покарання не може перевищувати двох годин на день (ч.1, стаття 100 КК України);
виправні роботи – можуть бути призначені неповнолітньому в віці від 16 до 18 років за місцем роботи на строк від двох місяців до одного року. Із заробітку неповнолітнього, засудженого до виправних робіт, здійснюється відрахування в дохід держави в розмірі, встановленому судом, в межах від п’яти до десяти відсотків (ч.2, стаття 100 КК України);
арешт – полягає у триманні неповнолітнього, який на момент постановлення вироку досяг шістнадцяти років, в умовах, ізоляції в спеціально пристосованих установах на строк від п’ятнадцяти до сорока п’яти діб (стаття 101 КК України);
позбавлення волі на певний строк особам, які не досягли до вчинення злочину вісімнадцятирічного віку, не може бути призначене на строк більше десяти років, в за особливо тяжкий злочин, поєднаний з умисним позбавленням життя людини – не більше п’ятнадцяти років. Неповнолітні, засуджені до покарання у виді позбавлення волі, відбувають його у спеціальних виховних установах. Позбавлення волі не може бути призначено неповнолітньому, який вперше вчинив злочин невеликої тяжкості (стаття 102 КК України);

30 березня о 15:20 | Герель А. П. | немає коментарів

До Дня української хустки вчительки Корець Аліна Вікторівна та Хвесик Ольга Іванівна провели захід "Міс в українській хустині". Дівчатка змагалися в конкурсах, виборювали свою перемогу. Всі учасники були нагороджені дипломами з відповідними титулами "Міс Україночка", "Міс Ніжність", "Міс Грація" і т.д. Глядачі активно вболівали за кожну учасницю. Свято вдалося на славу.

10 грудня 2024 о 18:48 | Герель А. П. | немає коментарів

З 25 листопада по 10 грудня у нашій гімназії проходили заходи до Акції "16 днів проти насильства". Протягом двох тижнів учні і вчителі брали у них активну участь . Зокрема, у гімназії проводились виховні заходи "Хай добрим буде ваше серце", "Кібербулінг, або агресія в інтернеті", жива газета "СНІД: подумай про майбутнє", тренінг "Знай свої права та виконуй обов'язки", флешмоб "Мої долоньки проти насильства", анкетування "Що я знаю про насильство", перегляд фільму" Життя на продаж. Як вберегти себе", "Волонтери- люди доброї волі, виставки малюнків "Мій улюблений світ без насильства", "Моя щаслива родина", а також вшанували пам'ять студенток, розстріляних у Монреалі.

10 грудня 2024 о 18:32 | Герель А. П. | немає коментарів

Шановні колеги! Вітаємо вас зі світлим Днем Святого Миколая та Днем Збройних Сил України.

     Ці дні нагадують нам про те, що разом ми можемо подолати будь-які випробування та захистити те, що найцінніше — нашу свободу і домівки. Вдячність нашим захисникам не знає меж, і ми глибоко шануємо кожного, хто стоїть на стражі нашої країни. Нехай же цей день принесе кожному з нас та нашим родинам мир і благополуччя, а нашим відважним воїнам — силу та незламність духу. Ми віримо і молимося, що “згинуть наші вороженьки, як роса на сонці”, і наступить день, коли мирне небо буде над головою кожного українця. 

      З нагоди відзначення цих днів у гімназії провели виховний захід "Миколай та нова команда ЗСУ".

6 грудня 2024 о 18:47 | Герель А. П. | немає коментарів

Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років. У 2024-му День пам’яті жертв голодоморів припадає на 23 листопада.
Цього року ми втретє вшановуватимемо жертв комуністичного геноциду в умовах повномасштабної геноцидної війни росії проти України. Сучасні трагічні події засвідчують: жива пам’ять надзвичайно важлива. Ті, хто чинить злочини проти людства, мають бути засуджені світовою спільнотою, а жертви – гідно вшановані.
23 листопада о 16:00 всіх закликають долучитися до Загальнонаціональної хвилини мовчання, а також із настанням темряви запалити свічки пам’яті на підвіконнях, адже кожен вогник у вікні – це вияв нашої скорботи, пам’яті та віри в майбутнє.

22 листопада 2024 о 20:02 | Герель А. П. | немає коментарів

21 листопада в Україні відзначають День Гідності та Свободи. Одинадцятий рік поспіль дата нагадує про дві знакові для українців історичні події – Помаранчеву революцію 2004 року та Революцію Гідності 2013-го. У нашій гімназії з нагоди цього дня провели урок мужності "Народ мій є! Народ мій завжди буде! Ніхто не перекреслить мій народ!", де пригадали про те, як розгорталися події двох революцій та вшанували полеглих героїв.

22 листопада 2024 о 19:42 | Герель А. П. | немає коментарів

Сьогодні - 1000 днів повномасштабної російської агресії… 1000 днів нашого героїчного спротиву та звитяжної боротьби… 1000 днів, упродовж яких український народ довів, що відвага, єдність і стійкість здатні протистояти найжорстокішому ворогу.
Захисники і захисниці щодня відстоюють свободу на полі бою, мужньо борючись за кожен клаптик рідної землі. Мільйони українців - лікарі, вчителі, фермери, волонтери, підприємці, енергетики, рятувальники - кожен на своєму місці працює задля спільної перемоги, адже сила нашої нації - саме в її людях, які прагнуть жити у вільній і незалежній Україні.
Тому сьогодні учні нашої гімназії разом з Корець Аліною Вікторівною та Лінік Катериною Михайлівною пригадали події з початку російсько- української війни, пом'янули загиблих воїнів та висловили свої побажання нашим захисникам

19 листопада 2024 о 20:57 | Герель А. П. | немає коментарів

Всесвітній день доброти (World Kindness Day) – міжнародний день, який відзначається щорічно 13 листопада. День доброти – чудова можливість знайти час на хороші вчинки для людей та тварин. Добро врятує світ та з’єднає народи, тому що воно закладене в людській природі, саме тому робити гарні вчинки може кожен. Творити добро зовсім не важко, але в результаті люди наповняться співчуттям та добротою один до одного.
"Від добрих справ і кактус розцвітає" - під таким гаслом пройшов День доброти у нашій гімназії

13 листопада 2024 о 19:45 | Герель А. П. | немає коментарів

Сьогодні у школі відбувся конкурс малюнків до Всесвітнього дня хліба. Учні 1-7 класів взяли активну участь , за що були нагороджені грамотами, подяками та солодощами.

16 жовтня 2024 о 12:33 | Герель А. П. | немає коментарів

Ці хлопці з початку повномаштабного вторгнення росії на територію нашої держави вірно захищають кордони України.

16 лютого 2023 о 15:50 | Герель А. П. | немає коментарів

У навчальному закладі пройшла акція вшанування Героїв Небесної Сотні " Ангели пам'яті". Напередодні учні виготовили паперові витинанки у формі ангелів. Сьогодні розвісили паперові фігури на території навчального закладу у пам'ять про Героїв Небесної Сотні.

19 лютого 2021 о 18:07 | Герель А. П. | немає коментарів

Запрошуємо всіх бажаючих взяти активну участь у розвитку ресурсу.